pondělí 3. ledna 2011

Nové kaše SunarkaUž jste slyšli o nových tekutých kaší Sunarka? Víte, co si pod tímto názvem představit? Pokud ne, vězte, že po přečtení tohoto článku již budete moudřejší a při výběru co nejpestřejší stravy v obchodě sáhnete po této kaši.
Tekutá kaše je poměrně nová kategorie v oblasti dětské výživy a v některých obchodech se objevila relativně nedávno. Tekutá kaše je v podstatě taková připravená tekutější kašička pro nejmenší. Označení tekutá kaše je z důvodu, že oproti doma připravené klasické kaši je její konsistence mnohem řidší. V podstatě tato kaše Sunarka obsahuje kolem 90% kojeneckého mléka. Zbytek tvoří zejména cereálie. Z nich např. pšenice, oves, žito, ječmen, dále také rýže či kukuřice. A proč právě tekutá kaše? Kdy jí použít a jak připravit? Tekutá kaše má několik výhod. Je to především výrobek, který již koupíte hotový, takže odpadá spousta času stráveného při přípravě, který pak nemůžete věnovat dítěti nebo sobě. Kaše jsou k dispozici v dvoukusovém balení tetrapacku o obsahu 250 ml. Máte tak k dispozici jednu porci lehkého jídla nebo svačinky. U kaše stačí odstřihnout horní růžek, přelít do pítka či hrnečku a můžete jí ihned podávat. Pokud ji skladujete při pokojové teplotě, není již třeba Sunarku tekutou kaši příliš ohřívat (děti obecně lépe přijímají chladnější jídla). Pokud ji chcete ohřát, doporučujeme nejlépe ve vodní lázni. Jestliže je dítě zvyklé konzumovat zatím z lahvičky, kaši podávejte z ní, ale je třeba vybrat lahvičku s trošku větším otvorem. Vhodnější je pomalu děti učit na pití z hrníčku. Připravte se však na to, že kašička může snadno vytéci a tak je lepší být u dítěte a pomoci mu s pitím.
A kdy začít s tekutou kaší Sunarka? Tekutá kaše, jak již bylo řečeno, obsahuje pouze malý podíl cereálií – cca 9%. Je tedy ideální při zavádění dětských příkrmů – kaší a dalších. Se zaváděním lepku a potravin s lepkem by se nemělo příliš otálet. Podle nejnovějších doporučení světové organizace sdružující pediatry a gastoenterology vyplývá, že ideální věk je již kolem ukončeného 6. měsíce. A protože i podávání a zavádění lepku by mělo být postupné, není nic vhodnějšího než tekuté kaše s malým obsahem lepku. Pro maminky, které si tekuté kaše oblíbí a ještě s lepkem chtějí chvíli počkat mohou sáhnout po tekuté kaši bezlepkové – s rýží či kukuřicí. Přejeme dobrou chuť.
A jeden tip, kaši Sunrka si můžete kdykoliv vzít na cesty – stačí jen odtrhnout, přelít a podávat. Dítě rychle nasytí a zažene hlad na hřišti či na výletě. Cukr v kaši Sunarka obsažen není.

Další informace na www.sunarka.cz a www.detskavyziva.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat